
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 4.7 nF |
| Voltage Rating (DC) | 100 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 1.6002 mm |
| Width | 787.4 µm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Case Code (Imperial) | 0603 |
| Case Code (Metric) | 1608 |
| Height | 1 mm |
| Voltage Rating | 100 V |
| Thickness | 990.6 µm |
| RoHS | Compliant |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | Soft Termination |
| Schedule B | 8532240020 |
| Packaging | Reel |
Stock: 1814
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13166
Ext.Price$0.13166
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13166 | $0.13166 |
| 10 | $0.07634 | $0.76340 |
| 50 | $0.06067 | $3.03350 |
| 100 | $0.04822 | $4.82200 |
| 500 | $0.04069 | $20.34500 |
| 1000 | $0.03377 | $33.77000 |
| 3000 | $0.02881 | $86.43000 |
| 5000 | $0.02477 | $123.85000 |
| 10000 | $0.02129 | $212.90000 |
